logo

Galeria

← Albumy

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa

 
 

Jubileusz 50-lecia Kapłaństwa

 

Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd.
Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, wiesz, że ono musi tu gdzieś być —
Gdzie jesteś, źródło?… Gdzie jesteś, źródło? (Jan Paweł II, „Tryptyk Rzymski”)

 

W dniu 7 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 była Msza św. koncelebrowana przez wszystkich kapłanów z naszej parafii zamówiona przez różne grupy parafialne z okazji 50 rocznicy święceń kapłańskich w katedrze na Wawelu w Krakowie.

Wtedy właśnie rozpoczęliśmy już w naszej parafii świętowanie Złotego Jubileuszu Kapłaństwa ks. Proboszcza. Była to okazja podziękowania budowniczemu naszej parafii, za 34 lata przeżytych wśród nas i wszystko, co się z tym wiąże. Kazanie wygłosił ks. Proboszcz. (zob. zdjęcia, w Galerii-Inne wydarzenia)

W niedzielę 6 maja w kościele św. Barbary w Jaworznie o godz. 12.00 na sumie odpustowa ku czci św. Stanisława bpa i męczennika, drugiego patrona naszej parafii, dziękowaliśmy Panu Bogu za 50 lat posługi kapłańskiej ks. prałata dr Stanisława Pyli. Wtedy mogliśmy radośnie wyśpiewać uroczyste „Te Deum Laudamus” za 50 lat kapłaństwa naszego Czcigodnego ks. Proboszcza. Uroczystej Mszy św. Jubileuszowej przewodniczył Jubilat. W czasie Mszy św. homilię wygłosił Wikariusz Generalny Diecezji Sosnowieckiej.

Na Jubileuszową Eucharystię Dziękczynną przybyli licznie współbracia kapłani, z księżmi prałatami, i dziekanami dekanatów jaworznickich a także brali udział kanonicy i  proboszczowie z różnych parafii w Jaworznie oraz reprezentantami kapłanów, którzy wcześniej pracowali w naszej parafii. Nie zabrakło ważnych przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Jaworznie oraz Dyrekcji Szkół znajdujących się na terenie naszej parafii a także sporej rzeszy gości.

Jubileusz Księdza Prałata stał się okazją do dziękowania Panu Bogu za dar kapłaństwa oraz prośby o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Nie zabrakło również życzeń i gratulacji. Wypowiedziano wiele ciepłych słów, a ks. Proboszcz nie krył swojej radości i wzruszenia. Wiele wydarzeń z historii Parafii zostało wyświetlonych na ekranie z odpowiednim komentarzem. Pod koniec Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu specjalne modlitwy do św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona naszej parafii oraz Jubilata. Na zakończenie uroczystości rozdawano wiernym okolicznościowe obrazki jubileuszowe, wszyscy kapłani i zaproszeni goście udali się na plebanię na wspólne świętowanie.