Wspólnoty

W dzisiejszym świecie, w którym tak często czujemy się samotni i wyobcowani wspólnota daje szansę odnalezienia własnego miejsca w życiu, odkrycia jego sensu i jego wartości jaką może być praca na rzecz pogłębiania swojej wiary. Pamiętajmy również, że każda wspólnota buduje więzi międzyludzkie, które nie raz mogą przydać nam się w życiu. Wielu parafian chce pogłębionego życia religijnego, dlatego włączyło się w działalność wielu grup duszpasterskich istniejących w naszej parafii.

Żywy Różaniec

Żywy Różaniec jest wielkim zapleczem modlitewnym, należy do najlepszej i najbardziej wypróbowanej tradycji kontemplacji chrześcijańskiej. W trakcie powtarzanych wezwań zjednoczy on serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas  pokojem i radością Chrystusa, który dla nas się narodził, umarł i zmartwychwstał.
Odmawiać różaniec to znaczy udać się do szkoły Maryi i uczyć się od niej, Matki i apostołki Chrystusa, jak żyć całkowicie zgodnie z wymaganiami wiary chrześcijańskiej.
Podczas modlitwy różańcowej kontemplujemy Chrystusa, patrząc na Niego uprzywilejowanym wzrokiem Jego Matki Maryi; rozważamy tajemnicę życia, cierpienia i zmartwychwstania Pana oczami i sercem Tej, która była Mu najbliższa.
Przy naszej parafii istnieje Koło Różańcowe złożone z 11 róż. Moderatorem jest ks. Dariusz Stopa.

Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych.

Weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki.

Jak powinno się odmawiać tajemnice

• poniedziałek (tajemnice radosne)
  • wtorek (tajemnice bolesne)
  • środa (tajemnice chwalebne)
  • czwartek (tajemnice światła)
  • piątek (tajemnice bolesne)
  • sobota (tajemnice radosne)
  • niedziela (tajemnice chwalebne)

Tajemnice radosne

• Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
  • Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

Ministranci

Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do kadry ministranckiej Jeżeli chcesz zostać ministrantem, najprostszym i najlepszym sposobem, jest przyjście do kościoła (do zakrystii - tego miejsca, skąd na Mszę św. wychodzi kapłan z ministrantami) i zapytanie kogokolwiek tam obecnego.

Czy myślałeś kiedyś, aby zostać ministrantem?
Ministrant to ten, który służy Panu Jezusowi podczas Mszy Świętej i innych nabożeństw. Bliskość ołtarza, złożone ręce, komża, alba - to wszystko sprawia, że pobyt w kościele daje wiele radości i szczęścia. Ministrant jest bliżej Chrystusa niż wszyscy obecni w świątyni: znajduje się blisko ołtarza, tabernakulum.

Zastanów się! Wstępując do naszego grona, zyskasz nowych kolegów - a może spotkasz tych, których dobrze już znasz. Zyskasz także coś więcej - bliskość Chrystusa, Któremu odtąd będziesz służyć. Pan Jezus w sposób szczególny będzie z Tobą - to On Ciebie wybiera z grona wielu kandydatów - Twoich rówieśników. Porozmawiaj ze swoimi Rodzicami. Wstąp w szeregi ministrantów. Czekamy !

Nad całością czuwa opiekun duchowy ministrantów — ks. Grzegorz Mirosławski. Zapraszamy wszystkich chłopców pragnących służyć Bogu przy ołtarzu!
Spotkaniai odbywają się w soboty o godzinie 10.:00. Króluj nam Chryste!

Domowy Kościół

Jest on małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie. Członkami Domowego Kościoła są pary małżeńskie połączone sakramentem małżeństwa, które wspólnie (mąż i żona) angażują się w proponowaną dla nich formację. Małżeństwa skupione są w tzw. kręgach Domowego Kościoła pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Małżeństwa gromadzą się w imię Chrystusa - dla Niego i z miłości do Niego, aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy Nim w swoim życiu codziennym. Krąg powinien być urzeczywistnieniem ideału życia wspólnoty chrześcijańskiej oraz stałym źródłem jego odnowy w poszczególnych małżeństwach. Konieczne jest więc uczestnictwo każdego małżeństwa w comiesięcznych spotkaniach kręgu. Spotkania odbywają się w obecności kapłana, raz w miesiącu, w mieszkaniach poszczególnych małżeństw. Sptkania prowadzi:  ks. Tomasz Zaleśny.

Schola dziecięca

Jednym z ubogacających elementów, jaki ma miejsce podczas liturgii eucharystycznej jest śpiew. Dziecięca schola w naszej parafii powstała, aby wspólnie chwalić Pana Boga. Naszym śpiewem chcemy oddawać cześć Panu Bogu, ale pragniemy też innych w to radosne chwalenie Pana Boga angażować.

Nasza schola pragnie wychwalać Nieskończony Majestat Boży w czasie liturgii Mszy Świętej niedzielnej, by poprzez śpiewanie czynić świat bardziej kolorowym.

W skład scholii wchodzą zasadniczo dzieci ze Szkoły Podstawowej. Bardzo ważny dla nas jest czynny udział we Mszy św. w niedzielę. Zapraszamy wszystkie dzieci chętne do włączenia się w szeregi scholii na próby, które odbywają się w każdą pierwszą sobotę o godzinie 11.00.  Każdą dziewczynkę i każdego  chłopca, którzy lubią śpiewać,  serdecznie zapraszamy!Naszą scholę prowadzi; Siostra Jolanta, organistka.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot.