Strona: 1
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
25-08-2019
  1. W ostatnią niedzielę wakacji spotykamy się na Eucharystii, dziękujemy za czas wypoczynku i radości. Chcemy przeżyć dzień Pański we wspólnocie Kościoła, by słuchać słowa Bożego i karmić się Ciałem Chrystusa w Komunii Świętej. Dziękujemy mu za to, że jest blisko nas w każdej Mszy Św. Każdy jest wezwany do niesienia Chrystusa innym, dlatego musimy zaczerpnąć sił ze stołu słowa Bożego i Eucharystii.
  2. Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu na nowo chcemy zawierzyć Panu Bogu, przez ręce Maryi, naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce, naszą parafię, rodziny, życie każdego z nas.

We wtorek wspomnienie św. Moniki, patronki kobiet, bez jej modlitwy i łez nie byłoby Świętego Augustyna.

W środę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, który był jednym z najważniejszych teologów w historii Kościoła.

W czwartek będzie wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3.   Piesza Jaworznicka Pielgrzymka na Jasną Górę będzie od 3 do 8 września. Zapisy codziennie w zakrystii Kolegiaty św. Wojciecha od poniedziałku do soboty od 8.00 - 830. Specjalne afisze w gablotkach parafialnych.

4.   W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci i młodzież zaczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

5.   Tematem najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela" jest -Szkoła czeka - obawy i nadzieje. Wypowiadają się zainteresowani sprawą, Minister apeluje, by nie poddawać się manipulacjom, przekazują nam garść praktycznych rad, które pomogą rodzicom pozytywnie nastroić dziecko na powrót do szkoły. Zapraszamy do lektury.

6.   W przyszłą niedzielę, 1 września, 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.  Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.   Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.   Rozpoczynamy kolejny tydzień życia. Dla jednych będzie to czas wypoczynku, dla innych pracy. Dla wszystkich niech będzie dobrym Bożym czasem. Pójdźmy odważnie w naszą codzienność. Pan Bóg jest z nami, odwagi. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Pierwsza Komunia Święta w 2020 r.
22-06-2019

Pierwsza Komunia Święta w maju 2020 r.

1. Niedziela 17 maja 2020 r. o godz. 10.30 - Szkola Podstawowa nr 2

2. Niedziela 24 maja 2020 r. o godz. 10.30 - Szkoła Podstawowa nr 7