logo

Ogłoszenia

Strona: 1
V NIEDZIELA WIELKANOCY
19-05-2019
  1. Gromadzimy się w kolejną niedzielę wielkanocną w naszym kościele, aby sprawować Najświętszą Ofiarę. Chcemy z głęboką wiarą uczestniczyć w świętych obrzędach we wspólnocie Kościoła. Pan Jezus przypomina nam wszystkim prawdę że, aby być uczniem Zbawiciela należy się wzajemnie miłować. Niech udział w tej Uczcie miłości pomaga nam dojrzale budować nasze rodziny i całą wspólnotę Kościoła.
  1. Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 15 przyjęły pierwszą Komunię św. Trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. Zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 16.00. W piątek będziemy obchodzili wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Matki.

  1. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaworznie przyjmą pierwszą Komunię św. Spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych będzie w sobotę od godz. 10.00. Kancelaria w tym dniu będzie czynna.
  2. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja ,,Dar na Stulecie" dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków, poprzez rożnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej a szczególnie ,,Niedzieli", w której są między innymi artykuły na temat: Profanacje w Polsce - dlaczego tak bolesne wydarzenia dzieją się w kraju uważanym na całym świecie za maryjny; Jakby Boga nie było - na tydzień przed wyborami do Europarlamentu, odpowiedzi udziela dr hab. z Uniwersytetu warszawskiego; Globalna ośmiornica - włoski prokurator krajowy ostrzega przed lekceważeniem możliwej już obecności, także w naszym kraju, struktur mafijnych, które niszczą państwo od środka. Polacy bili się najlepiej - w bitwie o Monte Cassino. Zapraszamy do lektury Tygodnika.
  4. Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu organizuje nabór do Szkoły Muzycznej II stopnia do klasy śpiewu w dniu 27 maja 2019 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej szkoły. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zaprasza na wstępne przesłuchania.
  5. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Umocnieni słowem Bożym i Eucharystią zanieśmy Chrystusowy pokój do naszych domów, miejsc pracy i odpoczynku. Niech umacnia nas w tym Boże błogosławieństwo.