Strona: 1
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13-10-2019
  1.  Dzisiejsza liturgia słowa poucza nas o wdzięczności i cierpliwości; jesteśmy wezwani, aby Panu Bogu nieustannie dziękować za to, że nam towarzyszy i działa wśród nas. Jesteśmy wezwani, aby trwać w wierności Panu Bogu. Dzisiaj naszymi ofiarami wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki której wielu młodych, zdolnych i niezamożnych Polaków ma możliwość rozwoju i zdobywania wykształcenia.
  2.  Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem ,,Wstańcie ,Chodźmy!". Fundacja ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia" pomaga zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Wychodząc z kościoła można składać ofiary stojącym ministrantom do specjalnych puszek.

Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Polecamy Panu Bogu w modlitwie nauczycieli i wychowawców.

We wtorek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła, żyjącej w XVI wieku, która napisała wiele dzieł będących perłami literatury mistycznej.

W środę św. Jadwigi Śląskiej, która żyła w XIII w., pochodziła z książęcego rodu, prowadziła życie pełne wyrzeczeń i umartwień.

W tym dniu obchodzimy także 41. rocznicę wyboru Jana Pawła II (1978r.).

W czwartek będzie wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, żyjącego   na przełomie I i II wieku, który zginął podczas prześladowania chrześcijan,          za cesarza Trajana, został skazany na pożarcie przez dzikie zwierzęta.

W piątek będziemy przeżywali święto św. Łukasza Ewangelisty, który jest autorem Ewangelii i Dziejów Apostolskich, z wykształcenia był lekarzem.

W tym dniu przypada patronalne święto Służby Zdrowia. Swoją gorącą modlitwą obejmujemy tych wszystkich, którzy troszczą się o nasze życie i zdrowie.

3.   Za tydzień przypada Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Taca przeznaczona będzie na cele misyjne.

4.   Międzynarodowy Różaniec w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim będzie odmówiony w poniedziałek 28 października o godz. 18.00 w naszej parafii. Szczegóły na afiszu w gablotce. Zapraszamy.

5.   W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

6.   Nabożeństwo do św. Jana Pawła II będzie w czwartek po wieczornej Mszy Św.

7.   W nowym numerze ,,Niedzieli": proponujemy m.in. artykuły: Polska w naszych rękach; Święci się nie starzeją; Uczył jak kochać Boga i Polskę - o prymasie Wyszyńskim; Z nienawiści do wiary - w wielu miejscach świata chrześcijanie są prześladowani i więzieni. O Papieżu dobroci Janie XXIII. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8.   Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.    Przed Ewangelią usłyszeliśmy słowa:,, za wszystko dziękujcie Bogu". Niech one przynaglają nas w rozpoczynającym się tygodniu do życzliwego i wdzięcznego odnoszenia się do innych.

Pierwsza Komunia Święta w 2020 r.
22-06-2019

Pierwsza Komunia Święta w maju 2020 r.

1. Niedziela 17 maja 2020 r. o godz. 10.30 - Szkola Podstawowa nr 2

2. Niedziela 24 maja 2020 r. o godz. 10.30 - Szkoła Podstawowa nr 7