Strona: 1
VI NIEDZIELA ZWYKŁA
17-02-2019
  1.  Niepokoje tygodnia powinny zamilknąć, gdy przychodzi niedziela. W dzień Pański Duch Święty pragnie udzielić nam daru pokoju i zaprowadzić ład w naszej codzienności. Gubimy się w życiu, gdy zapominamy o tym, co istotne. Dlatego każda niedziela jest orędziem przypominającym o miłości Pana Boga i miłości bliźniego. Wpatrując się w ofiarę Chrystusa, uczymy się ofiarnej miłości.
  2. Kalendarz liturgiczny:

W piątek - święto Katedry świętego Piotra Apostoła. Dziś w Rzymie jako następca Świętego Piotra posługuje papież Franciszek, którego otaczamy naszą modlitwą.

W sobotę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika, który należał do grona Ojców Apostolskich, a więc uczniów Apostołów.

3,   W dniach 22-24 w Seminarium w Częstochowie odbędą się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej.

4.    Zapraszamy do lektury Pisma Świętego.

5.   W okresie zimowym Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane w Kaplicy.

6.    Firma Green Office Ecologic, która  od lat zajmuje się zbiórką zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz Siostry zakonne, które pracują na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, przesyłają serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy brali udział w zbiórce sprzętu.

7.  Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji organizuje punkt wsparcia i rozwoju duchowego dla każdego, kto potrzebuje porozmawiać o swoim życiu i wierze. Można zadzwonić i umówić się na spotkanie. Szczegóły na specjalnym afiszu w gablotce przed kościołem.

8.   Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.   Każdy z nas potrzebuje oczyszczenia. Aby zło nie było dla nas więzieniem bez wyjścia. Aby dobro, które czynimy, nie było zanieczyszczone egoizmem. Gdy z wiarą zwracamy się do Pana Boga. On oczyszcza nasze wnętrza.