Strona: 1
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
16-06-2019
  1. Bóg chrześcijan jest Tym, który pierwszy wychodzi do człowieka. To On pierwszy objawia się i pokazuje nam prawdę o sobie samym. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy wskazuje na niezwykłą tajemnicę, jaką jest wewnętrzne życie Boga. Stwórca świata, ukazując nam misterium Ojca, Syna i Ducha Świętego, mówi o wzajemnej miłości osób boskich. Bóg jest miłością, która jest obecna w Trójcy Świętej, ale też tą, której my doświadczamy jako Jego dzieci.
  2. Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, głównego patrona naszej diecezji.

We wtorek, 18 czerwca, przypada 26. rocznica świeceń kapłańskich Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Jubilata obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne laski.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.30; - 9.00;- 10.30; - 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 – tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Dwa ołtarze będą na ulicy Moniuszki, kolejne dwa na ulicy Leśnej. Zapraszamy wszystkie dzieci z klas III w strojach komunijnych do udziału, w procesji i do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów dla dzieci, pierwszokomunijnych, oraz najmłodszych będzie w środę o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. oraz na procesji górników    w strojach górniczych także młodzież i wiernych. Zapraszamy na oktawę Bożego Ciała i procesją wokół kościoła. Miesiąc czerwiec jest poświęcony oddawaniu czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

3. Stowarzyszenie Przyjaźń Jaworznicka zaprasza wszystkich chętnych w przyszłą niedzielę o godz. 16.00  na Mszę św. na Równej Górce pod Krzyżem.

4.  Dzisiaj po każdej Mszy św. można ucałować relikwie św. Jana Pawła II.

5. W najnowszym numerze tygodnika Katolickiego ,,Niedziela" można przeczytać na temat: Bóg jest Trójcą Świętą; Publiczne świadectwo wiary na temat procesji Bożego Ciała; Barka, krzyż i śmierć; Dzieją się cuda; Arystokrata ze schroniska; Obłuda świata, Dobrze zorganizowane światowe lobby promuje proceder i chciałoby go uczynić czymś normalnym. Zapraszamy serdecznie do lektury Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela".

6.  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy brali udział w sobotniej uroczystości przekazania Relikwii św. Jana Pawła II naszej parafii.

7.  Niech wiara w Trójcę Przenajświętszą zawsze nam towarzyszy. Bóg nas kocha i oczekuje miłości od każdego z nas.